Úvod Blogy Zásadný obrat Igora Matoviča pri registrovaných partnerstvách

Zásadný obrat Igora Matoviča pri registrovaných partnerstvách

Všetci si ešte pamätáme na tlačovky a blogy Igora Matoviča namierené na „pomoc KDH“, v ktorých hovoril o zrade kresťanských voličov, o červenom koberci pre registrované partnerstvá, ktorý mal údajne Alojz Hlina a KDH prestierať. Tieto tlačovky sa týkali návrhu Alojza Hlinu, aby v hodnotových témach bolo voľné hlasovanie. Igor Matovič vtedy na tlačovke okrem všetkých týchto označení KDH a Hlinu za liberálov, ktorí prestierajú červený koberec pre registrované partnerstvá predstavil 5 podmienok vstupu do vlády. Jednou z týchto podmienok bol zákaz predkladania zákona o registrovaných partnerstvách. Neskôr spoločne s kresťanskou úniou tieto podmienky ešte spresnil tak, že nie len že sa zákon o RP nemôže predložiť ani ako poslanecký, ale nesmú zaň hlasovať žiadni členovia vládnej koalície. Opäť s dovetkami o tom, ako KDH zrádza svojich voličov.

Povolebné rokovania ešte ani poriadne nezačali a Igor Matovič v tomto zmenil svoj prístup o 180 stupňov a vo včerajšej debate denníka N na otázky Moniky Tódovej ohľadom hodnotových otázok úplne prebral myšlienku Alojza Hlinu a vyslovil sa za to, aby bola možnosť predkladať hodnotové otázky s voľnou rukou. (táto otázka bola pôvodne zameraná pani redaktorkou pri predkladaní zákona na ochranu života, Igor Matovič však zobral tému hodnotových otázok kompletne.)

Prepis vyjadrenia Igora Matoviča:

Monika Tódová: Bude v koaličnej zmluve to, že koaličné strany nemôžu hlasovať s opozíciou?

Igor Matovič: Tak, je to štandard koaličných zmlúv a myslím si, že úplne normálne by to tam malo byť…

Monika Tódová: …čiže chceli by ste to tam mať?

Igor Matovič: Predpokladám a hovorím ten moj návrh zrejme do tej koaličnej zmluvy bude, že v prípade hodnotových otázok ako tam nechať naozaj, že nech to je na voľno, však akože, sme raz parlamentná demokracia, vraj rozhoduje väčšina v parlamentej demokracii, nech to tam jednoducho je na voľno, aby sme tam nevytvárali achillovu pätu, aby sme si sami ju nepomenovali a ukázali Ficovi presne, že kde má udreť. A zároveň to, ono tak aj v minulosti si myslím, že to tak mohlo byť, v tých parlamentoch a napríklad by sme sa  vyvarovali toho, že v 2005 či kedy, či v januári 2006 padla vláda na Vatikánskej zmluve. Lebo keď raz dáte dokopy liberálov, alebo politickú stranu, ktorá zastupuje liberálov a potom tam dáte nejakú konzervatívnu a teraz oni pred voľbami majú svoju agendu, hodnotovú, a zrazu to koaličnou zmluvou ako keby na kuchte (tlakový hrniec s ventilom, vysvetlenie Igora Matoviča…) a keď sa tá koaličná zmluva potom urobí, tak mi to pripadá, že dobrovoľne si tá koalícia zazvára ten pretlakový ventilček, aby sa náhodou nezdvihol. A potom je to iba otázka času, že to tam v tom tlakovom hrnci sa tlačí, tlačí a raz to jednoducho buchne. A je umenie potom, že to tie 4 roky vydrží, takže, mne to naozaj pripadá, že tento hodnotový ventilček tam nechať otvorený, no a hold, parlament rozhodne.

5 podmienok Igora Matoviča teda nevydržalo ani prvé dva dni po voľbách, pretože Igor Matovič de facto prevzal rétoriku „dohody o neútočení“ v podaní Alojža Hlinu na voľné predkladanie hodnotových otázok, za čo ho predtým verejne kritizoval a označil za zradcu.

O vyjadrenie som požiadal aj Alojza Hlinu a Igora Matoviča, článok po ich prípadnom vyjadrení budem aktualizovať.

Podporte nás

Sme mediálny startup, ktorý chce vytvoriť priestor pre konzervatívne a kresťansky zmýšľajúcich ľudí na pokojný a konštruktívny dialóg bez osočovania.

Zanechajte komentár

Predchádzajúci článokTváre zmeny: Igor Matovič a Boris Kollár
Ďalší článokDilema Andreja Kisku

Najčítanejšie

Poďakovanie otcovi Kuffovi, Panna Mária v tieni SMERu, SNS, Kollárovcov a Kotlebovcov.

Vari by som mohol vyzdvihnúť vedľa Panny Márie Roberta Fica, alebo Roberta Kaliňáka? Andreja Danka? Mariána Kotlebu? Borisa Kolára? Po ovocí ich poznáte. Ich ovocie je hriech, smrť. Iba Bohu patrí naša chvála. Ani jednému z politikov.

Zásadný obrat Igora Matoviča pri registrovaných partnerstvách

Všetci si ešte pamätáme na tlačovky a blogy Igora Matoviča namierené na „pomoc KDH“, v ktorých hovoril o zrade kresťanských voličov, o červenom koberci pre registrované partnerstvá,...

Otec Biskup Andrej Imrich o zmene a nastolení spravodlivosti

S otcom Biskupom Andrejom Imrichom sme sa rozprávali o volaní po zmene, o volaní po spravodlivosti. Čo však znamená nastolenie spravodlivosti, v akých oblastiach ju treba nastoliť a stojíme vôbec o ňu? Čo spôsobuje rozdelenie v spoločnosti a medzi kresťanmi? A ako spolu žiť s liberálmi? V nasledujúcich voľbách máme v rukách obrovskú zodpovednosť.