Úvod Videá S Branislavom Škripekom o budúcnosti kresťanskej politiky

S Branislavom Škripekom o budúcnosti kresťanskej politiky

S Branislavom Škripekom sme sa rozprávali o kríze kresťanských lídrov, o jeho budúcnosti v politike a o aktuálnych aj budúcich výzvach, ktoré nás čakajú.

Aktuálny počet kresťanov v EP po voľbách klesol, rastie počet populistov

Množstvo zanietených kresťanov v Európe vstupuje do politiky

Volebná trojkoalícia KDH – KU – KDŽP mala potenciál zjednotiť kresťanskú scénu a dosiahnuť dvojciferný volebný výsledok

Kresťanský politik má byť svedkom Evanjelia

KDH je najstaršia, najzdravšia a najrozvetvenejšia strana, úlohou Braňa Škripeka je vybudovať na podobnom základe KU

Kresťanský volič by mal byť prezieravejší a náročnejší a skúmať, kto ho reprezentuje a či to, k čomu sa hlási, dokazuje aj svojím osobným životom.

Kresťanskí politici by mali byť známi aj z evanjelizácie, charitatívnej práce a pozdvihovania ľudí.

Podanie kresťanského zákona môže byť špekulatívne, s cieľom rozdeľovať, nastoliť zmätok a získať popularitu v kresťanských kruhoch.

Hodnotové témy sú nepotlačiteľné. Liberáli tu boli, sú aj budú. Potrebujeme novú politiku diskusie, komunikácie a dohody, nie politiku vydierania. Dohody sa ale musia dodržovať.

Viac sa dozviete vo videu.

Podporte nás

Sme mediálny startup, ktorý chce vytvoriť priestor pre konzervatívne a kresťansky zmýšľajúcich ľudí na pokojný a konštruktívny dialóg bez osočovania.

Zanechajte komentár

Najčítanejšie

Poďakovanie otcovi Kuffovi, Panna Mária v tieni SMERu, SNS, Kollárovcov a Kotlebovcov.

Vari by som mohol vyzdvihnúť vedľa Panny Márie Roberta Fica, alebo Roberta Kaliňáka? Andreja Danka? Mariána Kotlebu? Borisa Kolára? Po ovocí ich poznáte. Ich ovocie je hriech, smrť. Iba Bohu patrí naša chvála. Ani jednému z politikov.

Zásadný obrat Igora Matoviča pri registrovaných partnerstvách

Všetci si ešte pamätáme na tlačovky a blogy Igora Matoviča namierené na „pomoc KDH“, v ktorých hovoril o zrade kresťanských voličov, o červenom koberci pre registrované partnerstvá,...

Otec Biskup Andrej Imrich o zmene a nastolení spravodlivosti

S otcom Biskupom Andrejom Imrichom sme sa rozprávali o volaní po zmene, o volaní po spravodlivosti. Čo však znamená nastolenie spravodlivosti, v akých oblastiach ju treba nastoliť a stojíme vôbec o ňu? Čo spôsobuje rozdelenie v spoločnosti a medzi kresťanmi? A ako spolu žiť s liberálmi? V nasledujúcich voľbách máme v rukách obrovskú zodpovednosť.