Úvod Podcasty S Antonom Ziolkovským o rozdelení kresťanov na Slovensku

S Antonom Ziolkovským o rozdelení kresťanov na Slovensku

v prípade výpadku serverov Spotify: alternatívny prehrávač:

S Antonom Ziolkovským o rozdelení kresťanov na Slovensku. Autenticita Kotlebovcov pri predkladaní návrhu o ochrane života, aká je úloha cirkvi, voličov a politikov. Výmenný obchod vydieranie alebo konštruktívny dialóg? Liberáli tu boli, sú aj budú. Registrované partnerstvá sú no-go zóna.

-jednota je hodnotou, o ktorú treba usilovať

-na zjednotenie je potrebná komunikácia napriek rozdielnostiam a modlitba

-kresťanská strana by mala vychádzať zo sociálnej náuky cirkvi ako z celku. Môžu si ale slobodne vybrať ich priority. Ak však časť programu a vyjadrení protirečí náuke cirkvi, treba byť pozorný.

-cirkev oceňuje každého politika, ktorý presadzuje evanjeliové hodnoty, ale treba skúmať aj minulosť týchto politikov a to, či je táto politika autentická. To je ale hlavne úloha voličov

-spravodlivosť sa dá nastoliť len veľmi ťažko, ak nebudeme riešiť otázku potratov

-je politika vydierania kresťanská? Čo je dialóg, čo výmenný obchod a čo vydieranie?

viac sa dozviete v podcaste

Podporte nás

Sme mediálny startup, ktorý chce vytvoriť priestor pre konzervatívne a kresťansky zmýšľajúcich ľudí na pokojný a konštruktívny dialóg bez osočovania.

Zanechajte komentár

Najčítanejšie

Poďakovanie otcovi Kuffovi, Panna Mária v tieni SMERu, SNS, Kollárovcov a Kotlebovcov.

Vari by som mohol vyzdvihnúť vedľa Panny Márie Roberta Fica, alebo Roberta Kaliňáka? Andreja Danka? Mariána Kotlebu? Borisa Kolára? Po ovocí ich poznáte. Ich ovocie je hriech, smrť. Iba Bohu patrí naša chvála. Ani jednému z politikov.

Zásadný obrat Igora Matoviča pri registrovaných partnerstvách

Všetci si ešte pamätáme na tlačovky a blogy Igora Matoviča namierené na „pomoc KDH“, v ktorých hovoril o zrade kresťanských voličov, o červenom koberci pre registrované partnerstvá,...

Otec Biskup Andrej Imrich o zmene a nastolení spravodlivosti

S otcom Biskupom Andrejom Imrichom sme sa rozprávali o volaní po zmene, o volaní po spravodlivosti. Čo však znamená nastolenie spravodlivosti, v akých oblastiach ju treba nastoliť a stojíme vôbec o ňu? Čo spôsobuje rozdelenie v spoločnosti a medzi kresťanmi? A ako spolu žiť s liberálmi? V nasledujúcich voľbách máme v rukách obrovskú zodpovednosť.