streda, 27 septembra, 2023
Úvod Blogy Poďakovanie otcovi Kuffovi, Panna Mária v tieni SMERu, SNS, Kollárovcov a Kotlebovcov.

Poďakovanie otcovi Kuffovi, Panna Mária v tieni SMERu, SNS, Kollárovcov a Kotlebovcov.

Otec Marián, ďakujem Vám za Vaše angažovanie sa v boji proti Gender ideológii a Istanbulskému dohovoru. S bedlivou pozornosťou som sledoval Vaše kázne smerované k modlitebnému zhromaždeniu „zastavme zlo z Istanbulu“. Teším sa, že máte odvahu verejne vystupovať proti ideológií, ktorá popiera pravdu a zavádza chaos, zmätok a rozdelenie do sŕdc ľudí. Cením si Vašu odvahu o to viac, že dnes veľmi málo ľudí, či už laikov, alebo kňazov, hovorí odvážne o podobných veciach. Sám k niektorým vyjadreniam musím prosiť Boha o odvahu a posilu.

Niečo ma však vo vašom príhovore vyrušilo. Povedal ste viacero vecí, s ktorými sa stotožňujem: Boh je Láska, kde je nenávisť, tam nie je Boh. Povedal ste: Nie ten, kto hovorí: Pane, Pane, ale kto plní vôľu nebeského Otca, vojde do nebeského kráľovstva. Povedal ste, že chcete vyzdvihnúť Pannu Máriu, patrónku Slovenska. No vo vašej kázni ste menovite vyzdvihol SMER, SNS, Kollárovcov a Kotlebovcov. Za to, že v jednom hlasovaní hlasovali podľa Vášho presvedčenia. Nazval ste ich statočnými chlapmi a ženami. Tu som Pannu Máriu cez ich tieň nevidel.

Vari môžem vyzdvihovať ľudí, ktorí nedodržiavajú desatoro, pre jednu dobrú vec, ktorú spravia? Ľudí, ktorí smilnia, kradnú, šíria nenávisť, sú proti životu? Ako hlasovali títo ľudia v iných veciach? Ako sa správajú v osobnom živote? Ako zneužívajú svoje funkcie? Po ovocí ich poznáte!!! Vari môže zlý strom prinášať dobré ovocie? A vari môže dobrý strom prinášať zlé ovocie? Ak mám niekoho vyzdvihovať za jedno hlasovanie a nebrať do úvahy jeho život, vari by som nevyzdvihol z 20 storočia „najväčších“ bojovníkov proti potratom – Adolfa Hitlera a Jozefa Stalina, ktorí vo svojich krajinách zakázali umelé potraty? Môžem ich vari vyzdvihovať vedľa Sedembolestnej Panny Márie? Boli Hitler a Stalin za život, lebo zákonne zakázali potraty? Vonkoncom nie! Hitler tiež hovoril: Pane, Pane! Gott mit uns! Stalin bol vyštudovaný bohoslovec, tiež hovoril Pane, Pane! Ale zároveň to boli vrahovia, tyrani a zlodeji. Okrádali ľudí o majetok, o hodnoty, o slobodu a o život. Vari by som mohol vyzdvihnúť vedľa Panny Márie Roberta Fica, alebo Roberta Kaliňáka? Andreja Danka? Mariána Kotlebu? Borisa Kolára? Po ovocí ich poznáte. Ich ovocie je hriech, smrť. Iba Bohu patrí naša chvála. Ani jednému z politikov.

Prosím Vás, otec Kuffa, nevyzdvihujte týchto ľudí, ktorí možno z vypočítavosti zahlasovali podľa nášho presvedčenia. Birmovaný komunista a zlodej je stále komunista a zlodej. Rozvedený neonacista, ktorý sa zasvätí Panne Márií, no ďalej nazýva rómov parazitmi a uctieva Hitlera, je stále neonacista. Otec 11 detí s viacerými ženami, ktorý si dopisuje s maloletými sexuálne správy je stále smilník, aj keď hlasuje proti dohovoru. Oni nedávajú Boha nad stranu, nad seba a svoje potreby a túžby. Prosím, nevyzdvihujte ich.

Božiu pomoc do Vašej služby v Žakovciach  a ochranu Sedembolestnej Panny Márie vyprosuje,

Daniel Ferdinand, OCDS

Podporte nás

Sme mediálny startup, ktorý chce vytvoriť priestor pre konzervatívne a kresťansky zmýšľajúcich ľudí na pokojný a konštruktívny dialóg bez osočovania.

Zanechajte komentár

Najčítanejšie