pondelok, 4 decembra, 2023
Úvod Blogy Obete sociálneho štátu

Obete sociálneho štátu

Dnes je tomu dva roky, čo bol zavraždený novinár Ján Kuciak so svojou snúbenicou Martinou Kušnírovou. Štát, ktorý ho mal ochraňovať, ho cynicky prenechal mafii, proti ktorej písal. Mafia ho sledovala prostredníctvom polície a „svojich ľudí“, ktorí boli prepojení na vládu. Odvážny novinár Janko a jeho milá však nie sú jediné obete, ktoré zahynuli pre to, že sa na nich takzvaný „sociálny štát“ Roberta Fica a jeho bábky Petra Pellegriniho vykašlal.

Včera sme mali v Banskej Bystrici omšu. Každý štvrtok mávame omšu v kostolíku sv. Alžbety Uhorskej, u Vincentínov, po ktorej býva modlitba za chudobných a služba ľuďom bez domova. Včerajšia omša však bola špeciálna. Bola obetovaná za našich zosnulých kamarátov z ulice, bez domova, ktorí nás predišli do večnosti.

Števko (Piťuke), Tomáš, Julo a Maňo, Danka, Katka a Mirko, Edo, Erika, Peťo a druhý Peťo, Michal (Bryndziak) a Jaro. Niektorí nás opustili po zdravotných, často neliečených problémoch, niektorí odišli z tohoto sveta rukou druhého človeka a niektorí sa rozhodli svoj život ukončiť.

Odpočinutie večné daj im Pane a svetlo večné nech im svieti, nech odpočívajú v pokoji.

Mnohí ďalší naši kamaráti žijú na ulici, prežívajú zimu v hlade a v rôznych skrýšach, zatiaľ čo vy, pán premiér a pán expremiér, žijete v luxuse, donedávna v komplexe Bonaparte, ktorý je symbolom korupcie na Slovensku, ktorý bol postavený z ukradnutých peňazí aj týchto ľudí, ktorí žijú a umierajú na ulici. Osudy týchto ľudí, ktorí žijú na ulici, alebo na nej zahynuli, sú popri smrti Janka a Martinky ďalším mementom, že Vy nemáte právo označovať sa za sociálnych demokratov. Lebo Vám je ich osud ľahostajný. Ľuďom, ktorí sa dostanú do ťažkostí, tento „sociálny“ štát pošle deti do sociálnej starostlivosti, kde na ne platí tisíce eur mesačne namiesto toho, aby im adresne pomohol sociálnym bývaním, čím by štát nie len ušetril významnú čiastku, ale by ani nerozbil rodiny a ľudia by nekončili na ulici.

Prosím, neurážajte ľudí tým, že sa budete označovať za sociálnu demokraciu. Sociálny demokrat nenosí hodinky v hodnote, v ktorej väčšina obyvateľov nemá ani bývanie. Sociálny demokrat nie je ľahostajný k najviac odkázaným ľuďom, ktorých ste vy vytlačili na okraj spoločnosti. Ako premiér ste boli vy, pán Fico, aj vy, pán Pellegrini, zodpovední za osudy Jána a Martiny. Za osudy našich kamarátov z Bystrice, aj tisícov ďalších v iných mestách. A sklamali ste ich. Škody na ekonomike, ktoré ste napáchali, sa dajú napraviť. Škody na životoch sú však nenapraviteľné.

V mojom srdci ostalo po týchto ľuďoch prázdne miesto. Na ulici sa už neozýva ich hlas, ich smiech. Ostalo po nich ticho. A toto ticho je pre mňa priam ohlušujúce. Nechcem, aby to ticho ostalo nepovšimnuté. Nemalo by. Ani nesmie.

Podporte nás

Sme mediálny startup, ktorý chce vytvoriť priestor pre konzervatívne a kresťansky zmýšľajúcich ľudí na pokojný a konštruktívny dialóg bez osočovania.

Zanechajte komentár

Najčítanejšie