pondelok, 4 decembra, 2023
Úvod Blogy Nie je Marián ako Marián

Nie je Marián ako Marián

Túto sobotu bude každý jeden z nás tvoriť históriu. Raz za štyri roky máme všetci možnosť rozhodnúť kto, s kým, s akým programom a najmä s akou politickou kultúrou bude na Slovensku vládnuť. Určite ste už unavení z množstva hádok, súbojov, prenikavej politickej reklamy. Mnohí zvažujete, či vôbec ísť alebo či vo volebnej miestnosti nepotrestať tých, ktorí tak sklamali. Preto chcem len niekoľko slov.

Za posledné týždne sme niekoľkokrát precestovali Slovensko, stretli tisíce ľudí a urobili stovky hodnotných rozhovorov.  Často sa v nich opakovala únava z končiacej vlády, napojenej na chápadlá mafie. U tých, ktorí prijali kresťanstvo do svojho života sa objavoval strach z toho, či nová vláda, ktorá nahradí unavený, vyčerpaný a skorumpovaný Smer, bude chrániť aj kresťanské hodnoty.

Rozumiem tomu strachu. Najbližšia voľba kresťanských voličov – KDH, vypadla pred štyrmi rokmi z parlamentu. Prišiel nový predseda, ktorý vyrástol na oravských lúkach a keď sa oprávnene nahnevá, vie veci povedať úprimne a na rovinu, ako tí obdivuhodne tvrdí ľudia žijúci na severe Slovenska.  Mnohí sa na to hnevajú, lebo používa jazyk, ktorí im nie je blízky.

Nebojte sa

Je čo kritizovať aj spochybňovať, to bude vždy, ale nesmieme sa báť hovoriť pravdu a postaviť za ňu. Stále si živo pamätám na tie slová našim srdciam blízkeho pápeža svätého Jána Pavla II., ktorý nám opakovane, aj pred pádom totality, aj po nej opakoval: „Nebojte sa.“ My sme sa nebáli a porazili sme komunizmus. Nechceme sa báť ani teraz, preto som vstúpil do KDH a prijal ponuku viesť skupinu kresťanských osobností s príbehom a minulosťou bez strachu.

Mnohí ma od čias eRka poznajú ako Maroša, tak mi to meno nejako prischlo a mám ho rád. Rodičia mi dali meno Marián. A tak sa paradoxne pre mnohých kresťanov, ktorí v sobotu pristúpia k volebným urnám, stane voľba medzi Mariánmi kľúčovou otázkou týchto volieb.

Voľba

Pre niekoho môže byť voľbou Marián, ktorý do politiky napochodoval vo vojenských bagandžiach a uniforme pripomínajúcej čierne roky slovenského dvadsiateho storočia. Viedol Banskobystrický kraj, mal veľa sľubov, no zostala po ňom len ekonomická spúšť. Jeho silné reči môžu znieť ľúbivo ale neprinesú skutočné riešenia. Ak niekomu stačia prázdne reči, žiadne skutky a svalnaté gestá, bude mať v sobotu svojho favorita. Verím a viem, že takí nebudeme. Aj keď mnohí ponížení a urazení, niekedy od veľmi nafúkaných liberálnych elít, by najradšej týmto pokušením, tú spupnosť potrestali.

Počúvame aj druhého Mariána, ktorého si veľmi vážim. Poprel sám seba, zobral kríž a išiel pomáhať tým najposlednejším. Zachránil veľa životov a jeho práca v Žakovciach, skromná, trpezlivá a láskavá je obdivuhodná. Mnohým  zmenil život. Viem, že to nie je ľahké. Potom však prišiel jeho presah do politiky, ktorý vie zraniť, rozdeliť, postaviť jedného proti druhému. Z podpory kotlebovcov dobré ovocie nepozbierame. 

 A potom je tu Marián, ktorý sedí vo väzbe a čaká na rozsudok za objednávku vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Ten symbolizuje to najhoršie v nás, hnev, nenávisť a pýchu. Žiaľ, o jeho prepojení na vládny Smer už nie je pochýb. Aj preto ľudia túžia po skutočnej zmene, nielen tej marketingovej. 

Máte aj inú voľbu a zase to bude Marián, ale radšej budem ten Maroš. Celý môj život je spojený s prácou s mladými a pre mladých v eRku. Spolu s kresťanskými osobnosťami na vysokých miestach kandidátky KDH chceme vrátiť tradičnú, ale vďaka nám obnovenú stranu do parlamentu aj do vlády. Sme jedinou zárukou toho, že po voľbách bude môcť vzniknúť vláda, v ktorej nebude Smer, SNS, ani ĽSNS. Sme zároveň zárukou, že to bude vláda, v ktorej budú nekompromisne chránené kresťanské hodnoty a záujmy. Normálna vláda bez KDH nebude. My všetci za to dávame do hry vlastné príbehy a svoju česť.

Marián (Maroš) Čaučík,
kandidát č.12 KDH

Podporte nás

Sme mediálny startup, ktorý chce vytvoriť priestor pre konzervatívne a kresťansky zmýšľajúcich ľudí na pokojný a konštruktívny dialóg bez osočovania.

Zanechajte komentár

Sila kresťanského a konzervatívneho sveta
Blog modulu Sila kresťanského a konzervatívneho sveta na kandidátke KDH

Najčítanejšie