štvrtok, 21 septembra, 2023
Úvod Blogy Nehaňte ľud môj - vyjadrenie k šíreniu nenávisti proti kresťanstvu a kresťanom

Nehaňte ľud môj – vyjadrenie k šíreniu nenávisti proti kresťanstvu a kresťanom

Vyjadrenie redakcie konzervatívneho priestoru k podujatiu Maria vás skare a statusu Pavla Hardoša

Status Pavla Hardoša: tu

Udalosť „Maria vás skare“: tu

Podujatie Maria vás skare a status Pavla Hardoša sú len symptómom nárastu extrému v dnešnej spoločnosti. Nikto by neuveril falošným naratívom Mariána Kotlebu a jeho strašeniu liberálnym fašizmom, ak by neexistovali skutoční ľavicoví extrémisti, ktorí šíria nenávisť voči kresťanom, označujú ich za extrémistov, vysmievajú sa hodnotám, ktoré kresťanstvo reprezentuje a vyzdvihujú akési pomyselné „reprodukčné“ práva (rozumej zabitie dieťaťa v lone matky) nad reálne ľudské práva – právo na život.

Redakcia konzervatívneho priestoru sa vymedzuje voči akejkoľvek forme extrémizmu, či už národného socializmu reprezentovaného stranou ĽSNS a čiastočne aj stranou VLASŤ, rovnako tak aj voči kultúrnemu marxizmu reprezentovanému niektorými zástupcami strany Progresívne Slovensko a ďalšími osobnosťami.

Európa bola formovaná na kresťanských ideách, kresťanstvo bolo základným stavebným prvkom modernej spoločnosti. Po ťažkom prenasledovaní kresťanstvo prinieslo pokoj do sveta zmietaného kmeňovými a národnými vojnami, prinieslo Európe obdobie relatívneho mieru a prosperity. Položilo základy vzdelávania formou bezplatného školstva, staralo sa o sociálne slabých a vylúčených, položilo základy modernej medicíny a bezplatnej zdravotnej starostlivosti. Stalo sa štítom voči Islamistickej konverzií sveta mečom. Európa nebola najvyspelejším kontinentom náhodou, ale práve zásluhou kresťanstva.

20 storočie a globalizácia priniesla nové výzvy, vrátane marxizmu a fašizmu, ktorým kresťanstvo čelilo s odvahou a stálo na strane pravdy a pokoja. Preto sú akékoľvek tendencie nenávistnej formy prejavu alebo popierania ľudských práv pre nás neprijateľné a cítime potrebu sa voči takejto forme prejavu jednoznačne vymedziť. Podobné akcie a vyjadrenia, ktoré hrubým spôsobom dehonestujú podstatu kresťanstva, skutočné ľudské práva a kresťanov len prispievajú k nárastu extrémizmu na strane druhej. Prosíme pre to všetkých o to, aby sa do diskusie snažili vnášať pokoj, nie provokácie, aby argumentovali vecne a jasne a aby neurážali názorových oponentov.

Len pokojný dialóg, tolerancia a vzdelávanie dokáže z našej spoločnosti odstrániť podhubie extrémizmu, ktoré bolo posledné roky bohato vyživované.

Preto prosím slovami Andreja Sládkoviča: Nehaňte ľud môj! 

Redakcia Konzervatívneho priestoru sa rozhodla poskytnúť priestor na vyjadrenie viacerým osobnostiam, ktorých vyjadrenia budeme postupne pod tento článok pridávať.

Podporte nás

Sme mediálny startup, ktorý chce vytvoriť priestor pre konzervatívne a kresťansky zmýšľajúcich ľudí na pokojný a konštruktívny dialóg bez osočovania.

Zanechajte komentár

Najčítanejšie