utorok, 1 decembra, 2020
Úvod Blogy Matovičov "blackout" sa zmenil na totálne fiasko

Matovičov “blackout” sa zmenil na totálne fiasko

Blackout Igora Matoviča v skratke: Nezodpovední občania Slovenska sa presunuli na chaty a za rodinami už v priebehu pondelka a utorka a budú mať dlhšie prázdniny. Zodpovední občania Slovenska, ktorí dochádzajú do práce, vrátane zdravotníkov, sestier a doktorov mimo okres svojho bydliska (stovky tisíc obyvateľov) stoja dlhé hodiny v umelých dopravných zápchach. Policajti a vojaci sú nútení kontrolovať tisíce ľudí na hraniciach okresov. Len s jednoduchou rúškou a rukavicami. Vystavujú tak na základe blackoutu riziku nakazenia nie len seba, ale aj svoje rodiny. A médiá sa zameriavajú na hádku Sulíka s Matovičom.

Dlho som si myslel, že nekritickí sú len voliči Smeru, prípadne ešte SNS a Kotlebovcov, že svojim lídrom odpustia akúkoľvek zlodejinu alebo hlúposť. No aktuálna situácia ma vyviedla z omylu. Matovičov Blackout je katastrofálnym opatrením, ktoré nezodpovední ľudia jednoducho obišli a zodpovední ľudia sú vystavení vyššiemu stresu, nezmyselným kontrolám a zvýšenému riziku nákazy. Nehovoriac o obmedzovaní ústavných práv, ktoré síce majú v krízovej dobe opodstatnenie, ale len ak sú naozaj užitočné a funkčné. Toto opatrenie nie je ani užitočné, ani funkčné. Napriek tomu fanklub Igora Matoviča stále bez akéhokoľvek náznaku kritického myslenia lajkuje a oslavne komentuje jeho statusy, kde si Matovič vylieva zlosť na Sulíka, ktorý bol proti tomuto nezmyselnému opatreniu, ba dokonca aj status, kde Matovič hodil vinu na policajtov, že oni za to vlastne môžu a že kontroly mali byť len námatkové. Napriek tomu, že minister vnútra Mikulec v pondelok na tlačovke oznámil, že „Na výstupe z okresu, kde budú hlavné ťahy, budú zastavovať každé jedno auto, respektíve je to naším cieľom, aby pohyb naozaj bol obmedzený čo najviac.“

Po negatívnej spätnej väzbe sa hnev a vina presunula na policajného prezidenta Lučanského.

Matovič aj naďalej ignoruje, že s kontrolou každého vozidla prišiel jeho minister vnútra. Kedy sa more tlačoviek a statusov zmení na zodpovedný premiérsky prístup, ostáva nejasné.Ostáva len dúfať, že toto nezmyselné opatrenie situáciu zhorší čo najmenej a že sa čo najskôr zruší.

Podporte nás

Sme mediálny startup, ktorý chce vytvoriť priestor pre konzervatívne a kresťansky zmýšľajúcich ľudí na pokojný a konštruktívny dialóg bez osočovania.

Zanechajte komentár

Najčítanejšie

Poďakovanie otcovi Kuffovi, Panna Mária v tieni SMERu, SNS, Kollárovcov a Kotlebovcov.

Vari by som mohol vyzdvihnúť vedľa Panny Márie Roberta Fica, alebo Roberta Kaliňáka? Andreja Danka? Mariána Kotlebu? Borisa Kolára? Po ovocí ich poznáte. Ich ovocie je hriech, smrť. Iba Bohu patrí naša chvála. Ani jednému z politikov.

Zásadný obrat Igora Matoviča pri registrovaných partnerstvách

Všetci si ešte pamätáme na tlačovky a blogy Igora Matoviča namierené na „pomoc KDH“, v ktorých hovoril o zrade kresťanských voličov, o červenom koberci pre registrované partnerstvá,...

Otec Biskup Andrej Imrich o zmene a nastolení spravodlivosti

S otcom Biskupom Andrejom Imrichom sme sa rozprávali o volaní po zmene, o volaní po spravodlivosti. Čo však znamená nastolenie spravodlivosti, v akých oblastiach ju treba nastoliť a stojíme vôbec o ňu? Čo spôsobuje rozdelenie v spoločnosti a medzi kresťanmi? A ako spolu žiť s liberálmi? V nasledujúcich voľbách máme v rukách obrovskú zodpovednosť.