Úvod Blogy Ľudská dôstojnosť ako priorita sociálnej politiky

Ľudská dôstojnosť ako priorita sociálnej politiky

Vyše 20 rokov pracujem na Gréckokatolíckej charite v Dome sv. Anny v Starej Ľubovni. V mojom rodnom meste sa mi podarilo vybudovať komplexné služby pre deti a mladých so zdravotným znevýhodnením. Nevzdala som boj ani v “zlých” časoch. Následne som pochopila, že utrpenie ľudí nestačí zmierniť iba pre ľudí v regióne. Systémové zmeny na zlepšenie života ľudí na Slovensku sa môžu realizovať predovšetkým cez politiku. Vzhľadom k tomu som vstúpila do politického ringu. Participovala som na tvorbe volebného programu KDH s názvom Reštart – Nádej pre Slovenku, ktorý má blízko k chorým, starým, chudobným. Tento program, v prípade úspechu vo voľbách, pomôže zmierňovať utrpenie zraniteľným skupinám obyvateľstva.

Volám sa Soňa Gaborčáková, som odborníčka na sociálnu politiku. Ak chcete, aby sa ľudská dôstojnosť stala prioritou sociálnej politiky voľte číslo 15 KDH. Moje číslo je rovnako 15.
Bližšie o mojej práci www.gaborcakova.sk.

Podporte nás

Sme mediálny startup, ktorý chce vytvoriť priestor pre konzervatívne a kresťansky zmýšľajúcich ľudí na pokojný a konštruktívny dialóg bez osočovania.

Zanechajte komentár

Predchádzajúci článokNajdôležitejšia je ZMENA
Ďalší článokObete sociálneho štátu
Sila kresťanského a konzervatívneho sveta
Blog modulu Sila kresťanského a konzervatívneho sveta na kandidátke KDH

Najčítanejšie

Poďakovanie otcovi Kuffovi, Panna Mária v tieni SMERu, SNS, Kollárovcov a Kotlebovcov.

Vari by som mohol vyzdvihnúť vedľa Panny Márie Roberta Fica, alebo Roberta Kaliňáka? Andreja Danka? Mariána Kotlebu? Borisa Kolára? Po ovocí ich poznáte. Ich ovocie je hriech, smrť. Iba Bohu patrí naša chvála. Ani jednému z politikov.

Zásadný obrat Igora Matoviča pri registrovaných partnerstvách

Všetci si ešte pamätáme na tlačovky a blogy Igora Matoviča namierené na „pomoc KDH“, v ktorých hovoril o zrade kresťanských voličov, o červenom koberci pre registrované partnerstvá,...

Otec Biskup Andrej Imrich o zmene a nastolení spravodlivosti

S otcom Biskupom Andrejom Imrichom sme sa rozprávali o volaní po zmene, o volaní po spravodlivosti. Čo však znamená nastolenie spravodlivosti, v akých oblastiach ju treba nastoliť a stojíme vôbec o ňu? Čo spôsobuje rozdelenie v spoločnosti a medzi kresťanmi? A ako spolu žiť s liberálmi? V nasledujúcich voľbách máme v rukách obrovskú zodpovednosť.